"آمار زیاد افراد تحت پوشش کمیته امداد، افتخار نیست"

[ad_1]

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: وجود حتی یک نفر فقیر نشان دهنده ضعف عملکرد مدیران است و به دلیل ضعف و عملکرد نامناسب برخی از این مدیران هنوز هم محرومیت در جامعه مشاهده می‌شود.

به گزارش ایسنا،  آیت الله محمد حسینی شاهرودی، امروز سه شنبه(27 تیر) در دوره آموزشی مدیران کمیته امداد منطقه 3 کشور در سنندج، اظهار کرد: کمیته امداد اولین نهاد تشکیل شده پس از انقلاب بوده که این نشان دهنده توجه امام خمینی(ره) به قشر محروم و مستضعف است.

وی افزود: وجود محرومان و اقشار ضعیف زیبنده جوامع اسلامی و به ویژه ایران اسلامی نیست و همه باید برای رفع محرومیت در جامعه تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه اغنیا وظیفه کمک و دستگیری فقرا را در جامعه برعهده دارند، عنوان کرد: فقرا و محرومان جامعه نیز باید صبور باشند تا خداوند پاداش صبر آنها را داده و آنان را توانگر کند.

وی با اشاره به اینکه آمار زیاد افراد تحت پوشش کمیته امداد، افتخار نیست، تاکید کرد: همه باید برای توانمندسازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و کاهش تعداد افراد تحت پوشش تلاش کنیم که کمیته امداد نیز در این راستا اقدامات شاخص و قابل توجهی را انجام داده است.

آیت الله شاهرودی با اشاره به اینکه هنوز خانواده‌های محروم زیادی در کشور هستند، گفت: وجود حتی یک نفر فقیر نشان دهنده ضعف عملکرد مدیران است.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) با هدف کاهش محرومیت در جامعه اقدام به تشکیل کمیته امداد کرد که به دلیل ضعف و عملکرد نامناسب برخی مدیران هنوز هم محرومیت در جامعه مشاهده می‌شود و کمیته امداد نیز بنا به وظیفه خود اقدام به کمک و تحت پوشش قرار دادن آنها کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان بر تعیین افقی برای به صفر رساندن افراد تحت پوشش کمیته امداد تاکید کرد و گفت: خوشبختانه کمیته امداد همواره در این راستا فعالیت کرده و برای دستیابی به این هدف برنامه ریزی کرده است.

وی تعیین کردن زمانی مشخص برای دستیابی به این هدف را موجب تلاش بیشتر برای این اقدام اساسی دانست و ادامه داد: رفع محرومیت از جامعه و کمک به فقرا باید به مطالبه‌ای عمومی تبدیل شود و همه اقشار جامعه و به ویژه مسئولان برای آن تلاش کنند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *